Kiralama Sözleşmesi

 

 

VİLLA KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

 

1.     SÖZLEŞMENİN TARAFLARI VE AMACI

 

Bu sözleşme; villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle 'BG VİLLA' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacına özgülenmiştir. www.bgvilla.com internet sayfasında ilan edilen villalardan herhangi birine internet sayfası üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları özgür iradeleriyle peşinen kabul etmiş sayılırlar.

 

2.     REZERVASYON VE KİRA BEDELİ

 

Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir.

 

Web site üzerinden yapılan rezervasyonlarda; Müşteri sistem üzerinden rezervasyon tarihlerini seçerek ve ödemesini yukarıdaki belirtilen seçeneklerden biri yolu ile gerçekleştirerek online olarak rezervasyonunu kesinleştirebilecektir.

 

Müşteri’ nin telefon veya e-posta yolu ile BG Villa’ ya ulaşarak rezervasyon talebinde bulunması halinde ise; rezervasyon talebinin BG Villa' ya ulaştığını takiben, villanın müsaitlik durumu değerlendirilir. Villa Müşteri’ nin talep ettiği tarihlerde müsait ise rezervasyon bilgileri GBP, EURO, USD veya TL cinsinden bilgisi, ödenmesi gereken toplam kiralama bedeli ve banka hesap numaraları elektronik posta, SMS veya telefon yolu ile müşteriye bildirildikten sonra kiralama talebinde bulunulan villa, ön ödeme yapılabilmesi için müşteri adına rezerve edilerek bekletilir.  

 

Villa rezervasyonunun kesinleştirilebilmesi için villanın toplam kiralama bedelinin %30'luk kısmı ön ödeme olarak rezervasyonun yapıldığı gün havale, EFT, mail order seçeneklerinden biri vasıtasıyla ödenmelidir. Ön ödemenin alınamaması durumunda BG Villa, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

 

Ön ödeme yapıldıktan sonra Müşteri’ nin rezervasyonu kesinleşir.

 

Kiralama bedelinin kalan kısmı ise villa kiralama tarihinden en geç 15 gün öncesine kadar belirtilen seçeneklerden biri vasıtası ile ödenir. Aksi takdirde BG Villa’ nın rezervasyonu iptal etme, ön ödemeyi iade etmeme ve villayı başka rezervasyonlara açma hakkı saklıdır.

 

3.     KİRA BEDELLERİ

 

Web sitemizde belirtilen villa kiralama bedelleri günlük olarak değerlendirilir. Ön ödeme/depozito, banka hesaplarımıza havale, EFT, mail order yollarından biri ile yapılabilmektedir.

 

4.     İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

 

Rezervasyonun kesinleşmesi için ön ödeme bedeline ilişkin şartlar Sözleşme’ nin 2. Maddesinde anlatılmıştır. Müşteri tarafından yapılan iptallerde ön ödeme ücretinin iadesi kesinlikle söz konusu olmayacaktır.

 

Rezervasyon iptalleri elektronik posta yolu ile yapılır. Rezervasyon iptalleri, BG Villa' nın tarafına yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

 

Villalarımızda, ön görülemeyen durumlar olması halinde (tesisat donanımındaki problemler, su baskını, heyelan, deprem vb. felaketler ile her türlü mücbir sebep ve zorunluluk halleri) BG Villa rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Bu ve benzeri durumlarda BG Villa, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine bağlı olarak, BG Villa, asgari kiralanan evin ayarında, aynı tarihlerde müsait, alternatif villalar sunmaya çalışır. Misafir, alternatif villalardan birini seçip güncel sözleşme şartlarında anlaşma sağlayabileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı ödemenin tamamının iadesini de isteyebilir.

 

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde BG Villa, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Ödeme yapılmadığı takdirde BG Villa müşteriye ödemenin 24 saat içinde yapılması, aksi takdirde rezervasyonun iptal edileceği ihtarını içerir elektronik iletiyi müşteriye gönderir. Bu şartlarda da ödeme yapılmadığı takdirde BG Villa rezervasyonu iptal edilecek, kira konusu villa için başkaca rezervasyon alabilecektir. Bu iptal halinde BG Villa’ nın ön ödeme/depozito bedelini iade etmeme hakkı saklıdır.

 

5.     VİLLA KİRALAMA KOŞULLARI

 

Rezervasyonun kesinleşmesi ve ödeme şartları 2 ve 4’ ncü maddelerde belirtildiği şekildedir.

 

Girişi -çıkış saatleri: Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati saat 14.00 dır. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda BG Villa’ ya 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 

Villa Kapasitesi: Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, BG Villa' ya yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre BG Villa uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. BG Villa müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda BG Villa misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir.

 

Villa Özellikleri/Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler: 1 Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği ve havlu/çarşaf değişimi ücrete dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ayrıca ücrete tabidir. 1 haftadan fazla konaklamalarda ise hafta bitiminde yapılacak temizlik ücrete dahildir. (Söz konusu temizlik covid 19 virüs salgını şartları göz önünde bulundurularak alınması gerekli tüm tedbirlerin varlığı dahilinde, ekstra hijyen ve temizlik şartlarında hassasiyetle gerçekleştirilir.)

 

Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir.

 

Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, internet bağlantısı fiyatlara dahildir. Müşteri, kiralanan villanın web site bağlantısında yazılı özelliklerini kabul ederek sözleşmeyi onayladığını kabul ve taahhüt eder. Bu bağlantıda yazılı özellikler sözleşmenin eki niteliğindedir. Bu nedenle Müşteri’ nin kiraladığı villanın özelliklerini villa özellikler sayfasından dikkatlice okuması ve değerlendirmesi tavsiye edilmektedir.

 

Evcil Hayvan: Villalarımıza hijyen ve sağlık sebepleriyle evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Müşterilerin bu hususu hassasiyetle değerlendirerek sözleşmeyi akdetmeleri önemle tavsiye edilmektedir.

 

Hasar Tazmini: Müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik var ise müşterinin buna ilişkin bir sigortası varsa zarar buradan tazmin edilebilecektir. Bu durumda müşteri, sigorta poliçe bilgilerini girişte eksiksiz olarak bildirmek ve zararın tespit edilmesi anı ya da villadan çıkışta meydana gelen hasar/zararın ne olduğu ve bunun kendi kusurundan kaynaklı olduğunu yazılı olarak beyan etmek durumundadır. Müşteri’ nin buna ilişkin bir sigortası bulunmuyor ise villaya girişte her villanın özelliklerine göre değişecek bedellerde kalınacak gün sayısına göre bir depozito bedeli müşteriden nakit olarak yahut banka hesaplarına yapılacak havale, eft yollarından biri ile alınır. Müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde herhangi bir hasar/zarar tespit edilmediği takdirde depozito Müşteri’ ye aynen iade edilir. Müşteri’ nin kusurundan kaynaklı bir hasar/zarar mevcut olduğu tespit edildiği takdirde ise bu hasarın/zararın giderilmesine yeterli bedel depozitodan düşülerek kalan kısım Müşteri’ ye iade edilir.

 

BG Villa’ nın Sorumlulukları ve Garanti: BG Villa; villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya temin edilmiş ise ya da taahhüt edilen hizmette aksaklık varsa bu durum müşteri tarafından BG Villa' ya derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. BG Villa bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. BG Villa, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan BG Villa sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan BG Villa kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde BG Villa' ya bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

6.     MÜŞTERİLERİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz, çalışır durumda teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz ve çalışır vaziyette bırakmak zorundadır.

 

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler BG Villa’ yı haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Müşteri’ nin bu durumlar için mevcut bir sigortası var ise talebi halinde zarar sigorta şirketinden tazmin edilebilecektir.

 

Müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında BG Villa' ya bir şikâyet ulaşması durumunda BG Villa müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme, doğacak her türlü zarardan müşteriyi sorumlu tutma hakkını saklı tutar.

 

7.     MÜCBİR SEBEPLER

 

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda BG Villa hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, BG Villa' nın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

8.     ŞİKÂYET

 

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen BG Villa' ya bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, BG Villa görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden BG Villa kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

9.     KVKK KAPSAMINDA GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI ile AÇIK RIZA

 

BG Villa, iş bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. BG Villa, hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

 

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, uyruğu, vatandaşlık numarası, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

 

BG Villa, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek, Müşteri ile rezervasyon, ödeme ve güncel gelişmeler ile verilecek hizmetler ile ilgili olarak iletişim sağlamak, hatırlatma ve bildirimde bulunmak, istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

 

BG Villa, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. BG Villa' nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.bgvilla.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, BG Villa' nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

BG Villa, www.bgvilla.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. BG Villa, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

 

BG Villa, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

BG Villa, kullanıcılara ve kullanıcıların www.bgvilla.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

 

BG Villa’nın web sayfasında yer alan KVKK Aydınlatma Metni, Gizlilik ve Çerez Politikası, ilgili kişi / kişisel veri sahibi KVK başvuru formu iş bu sözleşmenin eki niteliğindedir.

 

10.  TEBLİGAT ADRESLERİ:

 

Müşterilerin, www.bgvilla.com üzerinden yapmış oldukları üyeliklerde bildirmiş oldukları adresleri ile diğer yollardan yapılan rezervasyonlarda BG Villa’ ya iletmiş oldukları adresleri yasal tebligat adres sayılacak olup bu adreslere yapılacak tebligatlar geçerli olacaktır.

 

BG Villa’ nın ise web sitesi üzerinde yayınlanan ticari adresi geçerli tebligat adresidir.

 

11.  SÖZLEŞMENİN DEVRİ

 

Taraflar iş bu sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, diğer tarafın yazılı onayı olmadan kısmen veya tamamen bir başkası(ları)na devredemezler.

 

12.  UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

 

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıkta Eskişehir İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

Canlı Destek {{unread_count}}
Chat with: {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

You: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}